Distribuitor & Service clasaClasa A pentru echipamentele Logo graco

Luni-Vineri: 08:00 - 16:00
office@romcrete.ro

Tehnician, Consilier vânzări

Oraș de lucru: Timișoara
Nivel carieră: Mid-Level (2-5 Ani)
Industria: Echipamente industriale marca Graco
Departamente: Specialiști / Tehnicieni, Vânzări
Permis conducere: B
Tipul job-ului: Full Time
Studii: Calificat/ Absolvent

Suntem în căutarea unui consilier tehnic de vânzări dedicat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre.

Dacă sunteți orientat către rezultate, aveți abilități excelente de comunicare și sunteți pasionat de tehnologii industriale atunci sunteți candidatul potrivit pentru noi!

Responsabilități:

  • Identificarea oportunităților de vânzare și dezvoltarea relațiilor de lungă durată cu clienții.
  • Consilierea clienților asupra echipamentelor și serviciilor noastre, oferind soluții personalizate și recomandări tehnice adecvate nevoilor lor.
  • Întocmește și transmite către clienti ofertele de preț conform politicilor comerciale aprobate de companie.
  • Participarea la activitățile de promovare și marketing, evenimente și târguri.
  • Colaborarea strânsă cu celelalte departamente.
  • Întocmirea rapoartelor de activitate.

Cerințe:

  • Abilități excelente de comunicare și prezentare, atât verbală, cât și în scris.
  • Cunoștințe tehnice solide, capacitatea de a înțelege și a comunica. specificațiile tehnice ale echipamentelor noastre.
  • Experiența anterioară într-un post similar reprezintă un avantaj.
  • Cunoștințe tehnice solide în domeniu.
  • Abilități bune de operare a calculatorului (MS Office- Excel, Word)
  • Orientare către clienți și capacitatea de a construi relații solide, atent la detalii, organizat si analitic.
  • Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări în teren.
  • Cunoșterea limbii engleze la nivel de conversație

Oferim:

  • Salariu atractiv, începând de la ... în funcție de abilitățile candidatului
  • Tichete de masă
  • Bonus de performanță
  • Mediu de lucru placut
  • Primă de sărbători și concediu

✍️ Cum Aplicați:

  • Trimiteți CV-ul dvs. actualizat și o scrisoare de intenție la adresa cariere@romcrete.ro Vă rugăm să specificați în subiectul email-ului "Aplicare Tehnician, Consilier vânzări".
  • Apasă pe butonul "APLICA" din dreapta paginii  și urmează pașii.

Alăturați-vă echipei noastre și fiți parte din succesul nostru! Așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem!