Distribuitor & Service clasaClasa A pentru echipamentele Logo graco

Reprezentant vanzari

DESCRIEREA JOBULUI:

 Dezvoltarea portofoliului de clienți

 Preluarea cererilor de ofertă venite din partea clienților, analizarea acestora și ofertarea celor mai bune soluții;

 Urmărirea feedback-ului de la clienți;

 Colaborează cu departamentul Comercial pentru a introduce în ofertă cele mai bune prețuri;

 Păstrarea relațiilor existente cu clienții permanenți ai companiei;

 Urmărește încasarea tuturor facturilor în termenul de plată convenit;

 Cercetare de piață, analiza concurenței și stabilirea de comun acord cu echipa de marketing a celei mai bune strategii de piață;

CANDIDATUL IDEAL:

 Studii de preferință tehnice ( în domeniul mecanicii și/sau dinamica fluidelor );

 Experiență în vânzări și/sau ofertare;

 Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;

 Capacitate de planificare, organizare și sinteză;

 Abilități de comunicare scrisă și verbală;

 Spirit de inițiativă, orientat spre rezultate și atingerea obiectivelor propuse;

 Cunoașterea limbii engleze sau germane constituie un avantaj;

 Cunoștințe de operare PC Word, Excel, Outlook, navigare internet;

BENEFICII OFERITE:

 Realizare profesională i materială pe termen lung, în cadrul unei echipe de succes.

 Pachet salarial motivant, laptop, telefon mobil.

 Mediu de lucru dinamic.